Učinak naših klubova u Evro Kupovima

Odbojkaši Crvene Zvezde su na gostujućem terenu poraženi u revanš utakmici osmine Finala CEV Kupa od ekipe Kedjeržin iz Poljske sa 3:0 (25:20, 25:16, 25:18). Ovom pobedom Poljaci su se plasirali u četvrtfinale CEV Kupa.
Odbojkaši Radničkog-Credy Banke su u Kragujevcu, u utakmici 5. kola Indesit Lige Šampiona, izgubili od ekipe SKRA Belhatov iz Poljske rezultatom 3:0 (2523, 30:28, 25:23).
U Subotici su odbojkašice domaćeg Spartaka napravile veliki preokret pobedivši ekipu PND VC Weert iz Holandije, koja ih je na svom terenu porazila sa 3:1. Subotičanke su uzvratile pobedom od 3:1 (17:25, 25:13, 25:15, 25:17) i izborile pravo na takozvani zlatni set u kome su pobedile sa 15:12 i time se plasirale u osminu Finala Kupa Izazivača.
Odbojkašice Crvene Zvezde su se plasirale u četvrtfinale CEV Kupa uprkos porazu od 3:1 (25:15, 18:25, 25:22, 25:20) u Španiji protiv Menorke. Beograđankama je bio dovoljan jedan set, budući da su u prvom susretu pobedile maksimalnim rezultatom. Protivnice u četvrtfinalu će im biti odbojkašice Dinama Azotare iz Pančeva koje su pobedom od 3:0 (25:19, 25:17, 25:19) eliminisale ekipu Šparkase Klagenfurt iz Austrije.
Odbojkaši Ribnice iz Kraljeva su u Vrnjačkoj Banji, u revanš susretu, savladali ekipu Tomis Konstanca rezultatom 3:2 (20:25, 25:22, 19:25, 25:19, 15:11) i plasirali se u osminu Finala GM Kapital Kupa Izazivača.